ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

مدیرکل بیمه سلامت کرمان خبر داد تولید بیش از 30 هزار نسخه درمانی الکترونیک در کرمان

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: تا بهمن ماه امسال بیش از 30 هزار نسخه به شکل الکترونیک در استان کرمان تولید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمد جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان کرمان در زمینه حذف دفترچه بیمه پایلوت کشوری است و تا بهمن ماه بیش از 30 هزار نسخه به شکل الکترونیک تولید شد.

وی بیان داشت: حدود 450 موسسه درمانی بخش خصوصی، مطب‌های عمومی و متخصص، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز رادیولوژی در حال اجرای برنامه نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان ادامه داد: ما برای همراهی و ترغیب موسسات درمانی این قول را داده‌ایم، موسساتی که به‌شکل الکترونیک ویزیت می‌کنند، 90 درصد مطالبات شان را پرداخت می‌کنیم.

جعفری ابراز داشت: سازمان مرکزی بیمه سلامت در فکر تعمیم برنامه نسخه‌نویسی الکترونیک به کل کشور است و به همین علت طی سه روز گذشته دوره آموزشی برای 100 نفر از همکاران سایر استان‌ها به میزبانی کرمان برگزار شد.

وی اضافه کرد: مطالبات درمانی سال 96 در استان کرمان به‌صورت کامل پرداخت شده و تا آذر ماه نیز به شکل علی‌الحساب واریز شده و ان‌شاء‌الله در ایام باقی مانده سال عقب‌ماندگی‌ها جبران شود و سال جاری را به گونه‌ای به پایان برسانیم که در پرداخت مطالبات به‌روز باشیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان افزود: سامانه‌های اطلاعاتی بیمه سلامت به بیمارستان‌های دولتی استان کرمان متصل است و سیستم استحقاق‌سنجی درمان را راه‌اندازی کرده‌ایم و بیمار به‌محض ورود با ارائه کد ملی سایر داده‌هایش هم استخراج و کنترل می‌شود.

 جعفری اظهار کرد: اداره کل بیمه سلامت استان کرمان با بیش از یک میلون و 850 هزار نفر بیمه‌شده حدود 62 درصد استان را زیرپوشش بیمه‌ای خود داشته و ماهانه بیش از 50 میلیارد تومان گردش مالی با یک هزار و 400 موسسه درمانی در سطح استان کرمان دارد.

وی تصریح کرد: حدود 15 میلیارد تومان در ماه به سیستم پزشکی خانواده در روستاهای استان کرمان پرداخت می‌شود تا روستاییان دغدغه‌های درمانی‌شان به حداقل برسد.

جعفری گفت: با توجه به شایعات متعدد در سال 97 اما هیچ تعهدی از تعهدات بیمه سلامت در استان کرمان کاسته نشد و 8 میلون بار مراجعه بیمه‌شده‌ها در 11 ماه گذشته برای استفاده از خدمات بهداشتی، تشخیصی و درمانی دلیلی محکم بر جایگاه بیمه در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: امروز که 40 سالگی انقلاب را شاهد هستیم به زعم کارشناسان بین‌المللی و منابع علمی سازمان جهانی بهداشت و یا بانک جهانی در بسیاری از شاخص‌های پیامدی حوزه سلامت جایگاه جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای با متوسط درآمد بالا (کشورهای هم‌گروه) در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد که موجب شگفتی صاحب نظران بین‌المللی شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان یادآور شد: چتر بیمه بر سر همه ایرانیان باز نبود و بر اساس طرح خدمات سلامت این چتر به گونه‌ای باز شده که نه تنها شهروند بدون بیمه نداریم بلکه بعضی از شهروندان دارای دو و یا سه دفترچه بیمه هستند.

جعفری بیان داشت: 16 هزار نفر اتباع خارجی مجاز در استان کرمان زیرپوشش بیمه قرار گرفته‌اند و این در حالی‌ست که  خدمات بهداشتی درمانی اولیه به همه اتباع خارجی ارائه می‌شود.