ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

بیمه سلامت در آلمان

 

بیش از ۱۰۰ شرکت بیمه درمانی مختلف در آلمان وجود دارد. بعضی از آنها بیمه های عمومی هستند و برخی دیگر خصوصی. این دو نوع شرکت های بیمه از لحاظ دسترسی به خدمات و هزینه متفاوت هستند. در اصل، شما برای انتخاب بیمه های عمومی آزاد هستید اما برای عضویت در شرکت های بیمه خصوصی باید شرایط خاصی باشید. بطور مثال شرکتهای خصوصی فقط دانشجویان، کارمندان دولتی، افرادیکه مستقل کار میکنند و یا کسانی که عاید ماهانه خیلی بالایی دارند را قبول میکنند. اما شرکت های بیمه عمومی، همه افراد را بدون در نظر گرفتن گروه، حرفه و سطح درآمد، قبول می کند.

در بیمه های سلامت عمومی ، مقدار هزینه‌ای که باید پرداخت کنید، به حقوق و دستمزد شما بستگی دارد، یعنی هرچه درآمد شما بیشترباشد، هزینه اش بالاتر است و همچنان برعکس برای اشخاص کم درآمد، بیمه های عمومی هزینه ای کمتری دارد. مزیت بزرگ بیمه درمانی عمومی این است که در شرایط خاص شما می توانید همسر و فرزندان خود را با خودتان به همان هزینه بیمه کنید.

در بیمه های درمانی خصوصی، هزینه های بیمه بستگی به درآمد شما ندارد، بلکه مهم این است که شرکت بیمه چقدر روی سلامت شما سرمایه گذاری خواهد کرد. مقدار سرمایه گذاری شرکت بیمه برای هر فرد براساس سن، جنسیت، شرایط زندگی و بیماری های قبلی و فعلی محاسبه می شود. اما می توان گفت هزینه های بیمه خصوصی به مراتب از بیمه عمومی زیادتر است. به همین دلیل است که اغلب بیمارانی که دارای بیمه خصوصی هستند بهتر و زدوتر از بقیه درمان میشوند. به عنوان مثال می توانید سریعتر از دیگران از دکتران وقت بگیرید و یا در بخش خدمات درمانی بهتر و بیشتر رسیدگی میشود. با این حال، به عنوان دارنده بیمه خصوصی، ابتدا تمام هزینه های بازدید پزشکان و داروها را باید خودتان بطور شخصی بپردازید  و با فرستادن مدارک شرکت بیمه دوباره به شما پرداخت خواهد کرد.

منبع: https://handbookgermany.de/fa/live/health-insurance.html