ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

بیمه سلامت در ایالات متحده آمریکا

 

در آمریکا کسب و کارهای پر درآمد خصوصی بسیار فراوان در صنعت مراقبت سلامت وجود دارد و مردم در این کشور از اینکه سرویس مراقبت بهداشت باید آنقدر هزینه داشته باشد، حس احمقانه ای دارند. هزینه یک مرحله درمانی در آمریکا چندین برابر همان هزینه در اغلب کشورهای جهان می باشد. مردم آمریکا گاهی به شما می گویند دلیل این هزینه ها بیمه قصور در این کشور بسیار ستیزه جو می باشد. این موضوع فقط تا حدی درست است. حقیقت این است که دولت به کسب و کارهای خصوصی بیمه سلامت اجازه تعیین قیمتهای خودشان را داده و اکنون افراد زیادی با کلاهبرداری از  این طریق پول خوبی کسب می کنند.
خیلی ها از عهده داشتن بیمه مراقبت سلامت برنمی آیند بنابراین وقتی مشکل جدی سلامت برایشان پیش می آید به معنای واقعی کلمه بدون بیمه به درمان بیماریهای قابل علاج می پردازند که خود منجر به مسائل بسیار جدی تر می شود. این موضوع برای یک کشور با دارایی فراوان شرم آور و غم انگیز است. اخیرا وقتی رییس جمهور اوباما از طریق ” قانون بهداشت و درمان مقرون به صرفه” (گاهی اوقات “Obamacare” نامیده می شود) بیمه ها را تحت فشار قرار داد اوضاع کمی بهتر شد. گرچه هنوز با موقعیت ایده آل بسیار فاصله دارد اما حداقل موارد مقرون به صرفه ای ارائه شده و خیلی افرادی که قبلا بیمه نداشته اند اکنون می توانند از برخی پوشش دهی های بیمه استفاده کنند. برنامه ای وجود دارد که افراد را ملزم به داشتن بیمه کرده و حتی برای آندسته از افرادی که از تحت پوشش قرار گرفتن امتناع می کنند جریمه هایی از طریق مالیات بر درآمد در نظر گرفته شده است. دلیل این امر آن است که یک شخص بیمه نشده دیر یا زود دارای مشکل سلامت شده و نهایتا منجر به یک صورت حساب پرداخت نشده خواهد شد و آن صورتحسابهای پرداخت نشده برای هرکس دیگر هزینه خواهد داشت.

از ماه مارس سال 2010 تا به حال، مردم آمریکا زیر فشار باور نکردنی اقتصادی طرح بیمه و بهداشت باراک اوباما رفته‌اند؛ این طرح ارائه خدمات بهداشتی، مردم آمریکا را بسیار رنج می‌دهد.

بیمه در کشور آمریکا تقریبا جزو هزینه‌های گران است؛ یک دانشجو ممکن است برای بیمه‌های تکمیلی آمریکا، از صد دلار تا پانصد دلار در ماه بپردازد؛ از طرفی 58 درصد از مردم آمریکا معتقدند که پوشش‌های بیمه‌ای در این کشور ضعیف است.

از آنجایی که برنامه بیمه درمانی همگانی پُرهزینه‌ترین طرح رفاه اجتماعی دولت آمریکا در نیم قرن قبل بوده است، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا که روزهای پایانی ریاست خود را می‌گذراند، طرحی (تحت عنوان Obamacare) را پیشنهاد داد که هدف آن، تامین بیمه درمانی ارزان قیمت برای همه آمریکایی‌ها بود؛ این طرح همواره تا آخرین لحظه، به مشکلات بسیاری برخورد کرد که از جمله آنها مشکلات ثبت نام و دیگر موانع قانونی و سیاسی بود که به نوعی این طرح شکست خورده تلقی می‌شد.

از دیگر ایراداتی که به این طرح وارد بود، هزینه‌های فرار، وب سایت‌های ثبت نام که کار نمی‌کردند، سهمیه بندی، پرداخت حق بیمه بالا، رقابت کمتر و محدودیت در انتخاب بود؛ در واقع، اوباما با ارائه این طرح، نابسامانی اقتصادی برای هر فردی که مقیم این کشور بود را افزایش داد به طوریکه از ابتدا پیش بینی می‌شد که طرح شکست بخورد.

به دلیل ایرادات مشهود در این طرح، پُرواضح است دولت دونالد ترامپ، به سرعت دستور لغو طرح بهداشت و درمان اوباما را صادر خواهد کرد.

با این حال، لغو این قانون وحشتناک ساده هم نیست اما کنگره همکاری خواهد کرد تا مطمئن شود که یک سری قانون‌های اصلاح شده دارد که آماده اجراست؛ باید اطمینان حاصل شود که به دنبال اجرای قوانین جدید، آزادی اقتصادی هر کس که در این کشور زندگی می‌کند، بازگردانده خواهد شد.

منبع: https://nilgam.com

http://www.ganjico.com